Home / MOD Oyun Nasıl Kurulur?

MOD Oyun Nasıl Kurulur?

MOD Oyun Nedir?

Android platformu için geliştirilen oyunlar çoğunlukla Play Store üzerinde yayımlanır ve bazen kullanıcıları oyunda tutmak için bazen de oyuncuları para yatırmaya teşvik etmek için çeşitli zorluklar içerirler. Bu zorluk seviyeleri özellikle iyi oynamaya değil zaman harcamaya dayalı olarak yaratılıyorsa kullanıcı için epey can sıkıcı bir hale gelebilir. Bu durumlarda oyuncular oynadıkları oyunun daha kolay veya çeşitli ek özellikler ve bileşenler eklenmiş modlarını isteyebilirler. Android MOD Oyun kavramını bu istek ve arzular doğrultusunda 3. şahıslar tarafından üzerinde oynanmış apk dosyaları için kullanıyoruz.

 

Sadece APK Dosyası İçeren MOD Oyunların Kurulumu

En basit mod kurulum tarzıdır. Yalnızca istediğiniz oyunun hileli mod apk dosyasını sitemiz üzerinden indirip daha sonra üzerine dokunarak kurulumu başlatmanız yeterlidir.

Eğer cihazınıza daha önce hiç Play Store dışı apk yüklemesi yapmadıysanız sizden bilinmeyen kaynaklı oyunları yükleme iznini açmanızı isteyebilir. Bu uyarıyı verirse Android cihazınızın ayarlar/gizlilik adımlarını takip ederek “bilinmeyen kaynaktan gelen dosyaları yükle” seçeneğini aktif hale getirerek problemi aşabilirsiniz.

 

APK + OBB Dosyaları İçeren MOD Oyunların Kurulumu

Yukarıda anlatmış olduğumuz apk ile yükleme yöntemine bir tane daha adım eklenmiş bir yükleme şeklidir. İndirdiğiniz dosyalardaki apk dosyasını yukarıdaki kısımla aynı şekilde yüklemeniz gerekir.

OBB dosyası içinse bir Android dosya gezgini uygulaması indirdikten sonra (Play Store üzerinden herhangi bir tanesini indirebilirsiniz, tavsiyemiz x-plore olacaktır.) indirmiş olduğunuz obb’yi dosya gezgini içerisinde bulup “sdcard/Android/obb/” klasörünün içine taşımanız yeterlidir. Ardından apk dosyasını kurarak oyunu açabilirsiniz.